API 5L Grade X70 High Yield Pipe
API 5L Grade X70 High Yield Pipeegy prémium minőségű, nagy szilárdságú szénacél vezetékcső, amelyet elsősorban olaj, földgáz és más folyadékok nagynyomású-távolságú szállítására használnak. Az "X70" jelölés aMeghatározott minimális hozamerősség (SMYS) 70 000 psi (485 MPa).
A nagy hozam-/-tömeg aránya miatt az X70 lehetővé teszi vékonyabb falvastagságú csővezetékek tervezését, miközben magas üzemi nyomást is fenntart. Ez csökkenti a szükséges acél teljes tonnáját, ami jelentős anyag-, szállítási és hegesztési költségek megtakarításához vezet. Általában be van szállítvaPSL2nagynyomású{0}}átviteli projektekhez.
Csökkenteni szeretné a csővezeték teljes tömegét és a szállítási költségeket az X70-re való frissítéssel?Költségtakarékos{0}}elemzésért forduljon hozzánk még ma.
API 5L X70 csőspecifikációs táblázat
| Tétel | Leírás |
| Standard | API Spec 5L (46. kiadás) / ISO 3183 |
| Fokozat | X70 (L485) |
| Termékspecifikációs szint | PSL1 és PSL2 (a PSL2 az X70 ipari szabványa) |
| Gyártási típusok | Zökkenőmentes (SMLS), ERW, LSAW, SSAW |
| Külső átmérő (OD) | 2" – 24" (varrat nélküli), akár 100" (hegesztett) |
| Falvastagság (WT) | SCH 10 - SCH XXS (60 mm-ig) |
| Hossz | SRL, DRL, hármas véletlenszerű vagy fix hosszúságú |
| Vége Befejezés | Ferde vég (BE), sima vég (PE) |
API 5L X70 Anyagegyenérték táblázat
| Standard | Egyenértékű fokozat |
| ISO 3183 | L485 |
| Kínai GB/T 9711 | L485 |
| Európai EN 10208-2 | L485NB / L485QB |
| Kanadai CSA Z245.1 | 483. évfolyam |
| ASTM (szerelvények) | ASTM A860 WPHY 70 |
| ASTM (karimák) | ASTM A694 F70 |
Kémiai követelmények táblázata (max. % PSL2 esetén)
Megjegyzés: A nagy folyáshatár elérése érdekében mikro{0}}ötvözőelemeket, például Nb-t, V-t és Ti-t adnak hozzá.
| szén (C) | Mangán (Mn) | Foszfor (P) | Kén (S) | Szilícium (Si) | Nb+V+Ti |
| 0,24% (SMLS) | 1.80% | 0.025% | 0.015% | 0.45% | 0,15% vagy annál kisebb |
| 0,22% (hegesztett) | 1.70% | 0.025% | 0.015% | 0.45% | 0,15% vagy annál kisebb |
| Szén-egyenérték | CEiiw Kisebb vagy egyenlő, mint 0,43 |
Mechanikai tulajdonságok táblázata (PSL2)
A PSL2 speciális tartományt igényel, hogy az acél ne legyen túl rideg.
| Ingatlan | Érték (X70/L485 fokozat) |
| Hozamerő (min. - max.) | 485 - 635 MPa (70,300 - 92, 100 psi) |
| Szakítószilárdság (min. - max.) | 570 - 760 MPa (82,700 - 110, 200 psi) |
| Hozam/húzási arány | 0,93 vagy annál kisebb (maximum) |
| Ütésenergia (Charpy V) | Kötelező PSL2 esetén (pl. 27J vagy nagyobb 0 fokon) |
API 5L X70 csőfal vastagsági és ütemezési táblázat
Általános méretek mm-ben az X70 Line Pipe (Referencia ASME B36.10M) esetében.
| NPS | OD (mm) | SCH 40 (STD) | SCH 80 (XS) | SCH 120 | SCH 160 |
| 8" | 219.1 | 8.18 | 12.70 | 18.26 | 23.01 |
| 12" | 323.8 | 10.31 | 17.48 | 25.40 | 33.32 |
| 16" | 406.4 | 12.70 | 21.44 | 31.75 | 40.49 |
| 20" | 508.0 | 15.09 | 26.19 | 38.10 | 50.01 |
| 24" | 610.0 | 17.48 | 30.96 | 46.02 | 59.54 |
Az API X70 (PSL2) tesztelési követelményei
Az X70 High Yield csöveket szigorú tesztelésnek kell alávetni, hogy biztosítsák a biztonságot nagy-feszültségű környezetben:
Hidrosztatikai teszt:A csövek 100%-a tesztelve, hogy ne szivárogjon belső nyomás alatt.
Szakítóvizsgálat:A folyási és szakítószilárdsági határértékek ellenőrzése.
Charpy V{0}}Notch (CVN) ütési teszt:Méri a törési szilárdságot (PSL2 esetén kötelező).
Csökkenő súlyú szakadási teszt (DWTT):16"-nál nagyobb külső átmérőjű csövek esetén a képlékeny törési viselkedés ellenőrzésére szolgál a gázszállításban.
Roncsolásmentes tesztelés (NDT):A teljes test ultrahangos (UT) vagy röntgenvizsgálata (varrat nélküli) vagy hegesztési varrat (hegesztett).
Irányított-hajlítási/lapítási teszt:Hegesztett csövekhez a hegesztési varratok integritásának biztosítása érdekében.
API 5L X70 Olaj- és gázvezetékek Gyár

API 5L X70 szénacél vezetékes csővizsgáló berendezések

API 5L X70 Olaj- és gázszállító cső tanúsítvány

GYIK
Mennyi az API 5L X70 széntartalma?
A széntartalom aAPI 5L X70attól függ, hogy a csőPSL1vagyPSL2és hogy van-eZökkenőmentes (SMLS)vagyHegesztett.
Az API 5L specifikációja (46. kiadás) szerint amaximálisa széntartalom határértékei a következők:
Maximális széntartalom (tömeg%)
| Termékszint | Gyártási típus | Max. szén-dioxid (C) |
| PSL1 | Zökkenőmentes (SMLS) | 0.28% |
| PSL1 | Hegesztett | 0.26% |
| PSL2 | Zökkenőmentes (SMLS) | 0.24% |
| PSL2 | Hegesztett | 0.22% |
Mekkora az X70 szakítószilárdsága?
A szakítószilárdságaAPI 5L X70A cső az a maximális feszültség, amelyet az anyag el tud viselni, mielőtt ténylegesen eltörne.
Az API 5L specifikáció szerint a követelmények eltérőekPSL1ésPSL2(Termékleírási szintek):
Szakítószilárdsági értékek
| Specifikációs szint | Minimális szakítószilárdság | Maximális szakítószilárdság |
| PSL1 | 570 MPa (82 700 psi) | Nincs megadva |
| PSL2 | 570 MPa (82 700 psi) | 760 MPa (110 200 psi) |
Népszerű tags: api 5l minőségű x70 nagy hozamú cső, Kína api 5l minőségű x70 nagy hozamú csőgyártók, beszállítók, gyár, API 5L X70 fokozatú cső, API 5L X80 fokozatú cső, API 5L cső szélsőséges körülmények között, API 5L cső a csővezeték építéséhez, nagy átmérőjű API 5L vonalcső, zökkenőmentes API 5L vonalcső
Egy pár
API 5L X65 Line PipeAkár ez is tetszhet
A szálláslekérdezés elküldése














